Basın Bültenleri

Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği

Kamuoyuna;

TERAPİDER olarak kurulduğumuz günden bu yana, aile, çift ve evlilik terapileri ile aile danışmanlığı ve cinsel sağlık alanlarında çalışan terapistlerin sertifikasyonuna, meslek içi eğitimlerine ve de halkımızın bilinçlenmesine büyük önem vermekteyiz. Bu doğrultuda söyleşi günleri, seminer, sempozyum ve  geniş kapsamlı kongreler düzenleyerek kendi alanında öncü olan uzmanları ilgili terapistlerle buluşturmayı hedeflemekteyiz. Bu hedeflerimiz dışında sağladığımız önemli hizmetler arasında ÜCRETSİZ HALK EĞİTİMLERİ, telefon ve e-posta üzerinden  ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK HİZMETİ ([email protected]) ve medyaya yönelik yayınlanan BASIN BÜLTENLERİNİ  sayabiliriz.

Görüşlerini ve ilkelerini yansıttığı aile, evlilik, yakın ilişkiler ve cinsel sağlık alanındaki son gelişmeler ile güncel sorunlar hakkında medyaya yönelik yayınlanan haftalık basın bültenleri ile de gündem yaratmayı  başaran TERAPİDER, ilan ettiği deklarasyonda:

  • Evlilik Öncesi Anne, Baba ve Eş Eğitimleri yasal olarak şart olmalıdır.
  • Boşanma kararı öncesi Aile ve Evlilik Terapisi  yasal olarak şart olmalıdır.
  • Boşanma sürecinde Aile Danışmanlığı yasal olarak şart olmalıdır.
  • Bütün sağlık sorunlarında ilk başvurulan hekim grubu olan Aile Hekimlerinin,    Aile Danışmanlığı temel eğitimi almaları zorunlu olmalıdır.
  • Aile Danışma merkezleri, sosyal güvence kapsamı altına alınmalıdır demektedir.

Derneğe üye olan terapistler, düzenlenecek olan etkinliklerden öncelikli olarak haberdar olmakta ve çeşitli imkanlardan faydalanmaktadır.

TERAPİDER  üyesi olmak bir ayrıcalıktır.
Dostluk, sevgi ve saygılarımızla…

TERAPİDER Yönetim Kurulu

Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER)