Kurban Bayramı’nın ülkemize barış, huzur ve mutluluk getirmesini dileriz…

Kurban Bayramı'nın ülkemize barış, huzur ve mutluluk getirmesini dileriz...

Kurban Bayramı’nın ülkemize barış, huzur ve mutluluk getirmesini dileriz…

Değerli Basın Mensupları,

İnsanlarımızı birbirine daha çok yakınlaştıran, günlük kaygı ve sıkıntılardan uzaklaştıran, barış, kardeşlik ve hoşgörünün yaşanmasına vesile olan bayramlar, geleceğe olan güvenimizi tazeleyen çok özel günlerdir. Yardımlaşmaların arttığı, birlik ve dayanışmanın pekiştiği bu mübarek günler, sevgi ve saygı ile dargınlıkları, kırgınlıkları bir yana bırakarak barış ve hoşgörü içerisinde bizi, birbirimize daha sıkı bağlayacaktır.

Geleneksel Türk ailesinde yaşanan çözülmeler, kuşaklar arasında ortaya çıkan farklılıklar, boşanma oranlarındaki büyük artış, nikahsız evlilik yaşantılarının ve ebeveynsiz çocukların giderek artması vb. sebeplerle değişen aile yaşamı ve sorunların çığ gibi büyümesiyle birlikte aileye yönelik yardım alma ihtiyacı da giderek artmaktadır. Günümüzde de yaklaşık her beş evlilikten biri boşanma ile sonuçlanırken evliliklerini mutsuz bir şekilde sürdürenlerin oranı çok daha yüksek. Bu sonuçlardan yola çıkarak “sağlıklı, doyumlu, daha huzurlu bir aile ve evlilik yaşantısı için…” sloganı ile yola çıkan ve hem halkımız hem de sağlık profesyonelleri için çalışan Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER), birbirimize daha sıkı bağlanma ve ortak geleceğimize olan güvenimizi tazeleme bağlamında üzerine düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalışmaktadır. Mutlu bir ailenin kişinin sahip olacağı en büyük değerlerden birisi olduğu inancıyla halkımızın daha sağlıklı ve doyumlu bir aile yaşamına sahip olması, bireyin ve ailenin genel sağlığının iyileştirilmesi, temel insan haklarından olan cinsel sağlık ve eğitimi ile aile planlaması konularında hepimize her geçen gün daha fazla görevler düştüğüne inanmaktayız. Bu yüzden Kurban Bayramı’nı anlam ve önemine uygun olarak kutlamalı ve bayram günlerinin kazandırdığı birlik ve dayanışma alışkanlıklarıyla, başta aile ve evlilik hayatımız olmak üzere, tüm yaşamımızda iyiye ve güzele yönelmeliyiz.

Bu düşüncelerle mübarek Kurban Bayramı’nın ülkemize huzur ve mutluluk getirmesini diler, TERAPİDERolarak Türk halkının, kamu görevlilerinin, sivil toplam kuruluşlarının ve değerli basın mensuplarının, Kurban Bayramını en içten duygularımızla kutlar, dostluk, sevgi ve saygılarımızı sunarız.

TERAPİDER Yönetim Kurulu

Bu gönderiyi paylaş