Prof. Dr. Şükrü UĞUZ

Prof.Dr. Şükrü UĞUZ

Psikiyatrist & Psikoterapist

1964 yılında Silifke’de doğan Şükrü UĞUZ lise hayatını Konya Anadolu Lisesi’nde tamamladıktan sonra, Çukurova Üniversitesi Tıp fakültesinden 1989 yılında mezun oldu.  Pratisyen hekim olarak mecburi hizmetini yaptıktan sonra Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri AD uzmanlığını aldı. Uzmanlık sonrasında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri AD öğretim üyesi olarak çalıştı. Bu dönemde daha çok psikoterapi alanında çalışmalar yaptı ve eğitimler verdi. Yurt içi ve yurt dışında yayınlanan bilimsel makaleler ve kitap bölümleri yazdı. 2011 yılında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi (Adana) Psikiyatri Anabilim Dalına geçti. 2012 yılının Aralık ayında Başkent Üniversitesi Hastanesi’ndeki görevinden ayrılarak kendine ait bir psikoterapi merkezi kurdu.

Şimdiye kadar psikoterapi ve bireysel gelişim alanında birçok kurs ve eğitimler düzenlemiş ve kurumsal danışmanlıklar vermiştir.

Türk Psikiyatri Derneği (TPD), American Psychiatric Association (APA) ve Kognitif Davranış Terapileri Derneği (KDTD)’ ne üyedir.

2014 yılında Çağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nün kadrosuna öğretim üyesi olarak katılmıştır.

Halen Çağ Üniversitesi Psikoloji bölümü  Lisans ve Yüksek Lisans öğrencilerine Endüstri Psikolojisi ve Psikopatoloji dersleri vermektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.