Uzm.Dr. E. İnci ERKİN

Uzm.Dr. E. İnci ERKİN

Enerji Psikolojisi Teknikleri Master'ı


Bornova Anadolu Lisesi’nin ilk kız mezunlarındandır-1971, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi-1977 mezunudur.

Klinik Biyokimya Uzmanıdır. Çiftçi kökenli bir aileden gelmesi ve yaşadığı deneyimler kendisini Natürel Tedaviler alanına yöneltmiştir. Integratif Tıp ( Tamamlayıcı Tıp) Konusunda yurt dışında çeşitli eğitimler almıştır. Dr.Andrew Weil, Dr.James S. Gordon, Mark Blumenthal, Dr.Gary Schwartz’ın çalışmalarına katılmıştır.

Tamamlayıcı Tıp ve Destek Tedaviler konusunda çeşitli eğitimler ve konferanslar vermektedir.

EFT (Emotional Freedom Techniques), Nei-Gong ( iğnesiz Çin Akupress tekniği ) ,Reiki ve EmoTrance ileri düzey uygulayıcısı ve Master eğitmenidir. İlk Türk EFT Master’dır. EFT ve ET konusunda, AAMET tarafından, Uluslararası Meridyen Enerji Teknikleri Eğitmeni kabul edilmiştir.

Ege Üniversitesi – Argefar’da Fitoterapi – Aromaterapi kurslarında eğitmen olarak görev almaktadır. Enerji Psikolojisi Tekniklerini kristalterapi, müzikoterapi ,yönlendirilmiş imgeleme teknikleri ile beraber uygulamaktadır.

Down Sendrom’lu ve Otistik Çocuklarla ilgili gönüllü çalışmaları vardır. 1982 yılından beri İzmir’de bir Klinik Laboratuar ve Sağlık Merkezi çalıştırmıştır. Son yıllarda çalışmalarını tamamen ENERJİ PSİKOLOJİSİ alanında bireysel terapilere ve eğitimlerine yöneltmiştir.

Çeşitli dergi ve gazetelerde Sağlık, Fitoterapi ,Metafizik ve sohbet yazıları yazmaktadır. TV kanallarında aydınlatıcı bilgiler vermekte, sosyal etkinliklerin yanısıra iyi bir kentli olmaya çalışmaktadır.

KİT-VAK, BALEV, Türk Kanser Araştırma Derneği, İzmir Sağlık Kuruluşları Derneği, Klinik Uygulamali Hipnoz Derneği, Enerji Tıbbı Uygulamaları Derneği, Acil Tıp Derneği’de dahil olmak üzere 14 dernek ve vakfın üyesidir.

2003 yılında ,Türk Başarı Ödülleri Kurulu’nun,Benal Nevzat Başarılı Türk Kadınları ödülü ile onurlandırılmıştır. 21-6-2006 Beloved Community’nin Sevgi ve Barış Elçisi Onursal Ödülünü James Twyman’dan almıştır.

Princeton Üniversitesinin Global Consciousness Projesinde, Mevlana EGG’e ev sahibeliği yaparak yer almaktadır.

2011 yılında oluşturduğu HAYDİ PROJESİ (Hasta Yakınlarına Destek için Konukevi) Ege Üniversitesinde KİTVAK tarafından hayata geçirilmiştir.

Dr. Salim Erkin ile evli olup 2 erkek çocuk annesidir.