TERAPİDER “Bilim Şöleni’ne Hazırlanıyor”

TERAPİDER “Bilim Şöleni’ne Hazırlanıyor”

AİLEDE ‘MUTLULUK’ KAVRAMI ELE ALINACAK

MUTLU İLİŞKİLER İÇİN EL ELE

Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği (TERAPİDER) tarafından, ‘Evliliklerde İlişkiler ve Çelişkiler’ ana temasıyla bu yıl üçüncüsü organize edilecek olan; ‘TERAPİDER Çukurova Sempozyumu Psikoloji Zirvesi’ için geri sayım sürüyor. 29 Şubat’ta ‘Mutlu İlişkiler İçin El Ele’ sloganıyla gerçekleştirilecek olan etkinlikte 10 ayrı oturumda kadın-erkek ilişkileri ‘aile ve evlilik’ temelinde ele alınacak. TERAPİDER Genel Başkanı Uzm.Dr. Taner Canatar, “Bilimsel bir şölene hazırlanıyoruz” dedi.

ADANA – Kısa adı ‘TERAPİDER’ olan ve merkezi Adana’da bulunan; ‘Aile Terapileri ve Terapistleri Derneği’, bilimsel bir şölene hazırlanıyor. ‘Mutlu İlişkiler İçin El Ele’ sloganıyla bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan; ‘TERAPİDER Çukurova Sempozyumu Psikoloji Zirvesi’ için hazırlıklar tamamlandı. 29 Şubat’ta 10 ayrı oturumda gerçekleştirilecek olan sempozyumda kadın-erkek ilişkileri ‘aile ve evlilik’ temelinde masaya yatırılacak.

HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
‘3. TERAPİDER Çukurova Sempozyumu Psikoloji Zirvesi’ için son yönetim kurulu toplantısında bir araya gelen yöneticiler son durumu değerlendirdi. Genel Başkan Taner Canatar başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Genel Başkan Yardımcısı Aydan Aksöyek, Genel Sekreter Göksu Telmaç, Sayman Sabri Titi ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Koray Görücü katıldı. Toplantıda sempozyumla ilgili hazırlıklar ele alınıp, son gelişmeler görüşüldü.

MUTLU BİREY HUZURLU TOPLUM
TERAPİDER olarak 2015 yılından bu yana ‘mutlu bireyler’, ‘sağlıklı aileler’ ve ‘huzurlu bir toplum’ için çalıştıklarını anlatan Genel Başkan Taner Canatar, başta aile olmak üzere çift ve evlilik terapileri, aile danışmanlığı ve cinsel sağlık alanlarında yapılan çalışmalara katkıda bulunup, düzenlemiş oldukları eğitimlerle sertifikasyon standartlarını sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

ETİK DEĞER VE AHLAKİ DURUŞ
Taner Canatar, “Psikiyatrist, aile hekimi, psikolog, psikolojik danışman, aile danışmanı, pedagog, sosyal hizmet ve davranış bilimleri uzmanlarını bir araya getirip, etik değerleri ve ahlaki duruşu olan, donanımlı ve iyi eğitimli terapistlerden oluşan ulusal bir dernek olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz” dedi. Canatar, bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecekleri; ‘TERAPİDER Çukurova Sempozyumu Psikoloji Zirvesi’ için tüm hazırlıkların tamamlandığını belirtti.

‘BİLİMSEL BİR ŞÖLEN’ OLACAK
Sempozyumun, 29 Şubat Cumartesi günü Başkent Üniversitesi Kışla Sağlık Yerleşkesi’nde düzenleneceğini hatırlatan Taner Canatar, “Bölgenin ruh sağlığı profesyonellerini bir araya getirip, güncel yaklaşımları paylaşmayı gelenekselleştirmiş olduğumuz bu ‘bilimsel şölen’e tüm hekim, psikolog, psikolojik danışman, aile danışmanları ve ruh sağlığı çalışanları davetlidir” ifadesini kullandı.

KİM NE KONUŞACAK?
Aynı zamanda da uzman doktor olan TERAPİDER Genel Başkanı Taner Canatar’ın, ‘Tamamlanamayan Evlilikler’ konu başlığında sunum yapacağı sempozyumda; Prof. Dr. Şükrü Uğuz ‘Hızlı-Hazlı İlişkiler: Netflix Aşkları’, Prof. Dr. Fevziye Toros ‘Boşanma ve Çocuk’, Doç. Dr. Mehmet Bilgin ‘Beynin Cinsiyeti: Kadın-Erkek Farklılıkları’, Prof. Dr. Psikolog Banu Yazgan İnanç ‘Evlilikte İşlevsel ve İşlevsel Olmayan İlişkiler’, Uzman Doktor Aydan Aksöyek ‘Evlilik Uyumu ve Doyumu’, Avukat Eylem Dönmezer Dudu ‘Evlilikte Cinsel Sorunlara Hukuki Bakış’, Uzman Doktor Deniz Koray Görücü ‘Şiddetli Geçimsizlik’, Uzman Doktor Fatma Coşar ‘Eş Seçiminde Dinamikler: Neden O’nu Seçtim?’ ve Uzman Psikolog Göksu Telmaç ‘Ebeveynini Büyüten Çocuklar’ konusunu masaya yatıracak.

Bu gönderiyi paylaş